Türkgün; Ağırel, Pehlivan, Soykan ve Terkoğlu’nun fotoğraflarını manşetten verdi: Sinan Ateş cinayeti üzerinden MHP’yi karalamaya çalışıyorlar

T24 Haber Merkezi

MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesinin bugünkü sayısında Kadir Yıldız imzasıyla ve “Halk TV’nin avanak hafiyeliği” başlığıyla yayınlanan yazıda, gazeteciler Murat Ağırel, Barış Pehlivan, Timur Soykan ve Barış Terkoğlu hedef gösterildi. Yazıda, fotoğrafları da eklenen gazetecilerin “Sinan Ateş cinayetini istismar etmekten ve magazinleştirmekten geri durmadığı” öne sürüldü, “Vakitlerinin önemli bir bölümünü MHP düşmanlığına harcayan bu şahıslar cinayet üzerinde tango yapmayı daha ne kadar sürdürecekler? Magazin tutkunu bu isimler Halk TV’nin karalama kampanyalarıyla sürdükleri sultanlığı mı, katalog evliliğini mi yoksa komün hayatı yaşamayı mı tercih ediyorlar?” ifadeleri kullandı. Ağırel, gazete, “Vesikalık fotoğraflarımızı değil boy boy fotoğraflarımızı paylaşın. Çünkü biz bu cinayeti, cinayeti planlayanları, cinayete destek verenleri yani kanunsuzları, kanunlara uyanlar adına ifşa edeceğiz” sözleriyle tepki gösterdi.

“Sinan Ateş cinayetini istismar etmekten ve magazinleştirmekten geri durmadılar”

Ağırel: Somut gerçekler nedeni ile çok incinmişler

Daha önce evinin önünde sürekli birilerinin beklediğini ve tehdit edildiğini söyleyen Murat Ağırel, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla “Halk TV’nin avanak hafiyeliği” yazısına tepki gösterdi. Şöyle yazdı:

“İddianame ve eklerinde bulunan somut gerçekler nedeni ile çok incinmişler.

Hatta Mersin’deki kokain tacirlerini ortaya çıkardığımız için öyle incinmişler ki metin arasında öfkelerini de belirtmişler!

Daha düne kadar ‘Reis’ dedikleri arkadaşlarının katledilmesine sessiz kalan bu kişiler ve FETÖ, mafya artığı sosyal medyadaki tetikçileri belgeli gerçek karşısında iftira atarak ve tehdit ederek akılları sıra korku salmaya çalışıyorlar.

Belgeli, soruşturmacı, halkın yanında duran gazeteciliği, kalemin namus olduğunu sizlere de öğreteceğiz…

Vesikalık fotoğraflarımızı değil boy boy fotoğraflarımızı paylaşın. Çünkü biz bu cinayeti, cinayeti planlayanları, cinayete destek verenleri yani kanunsuzları, kanunlara uyanlar adına ifşa edeceğiz.”

Barış Pehlivan, Ali Yerlikaya ve Yılmaz Tunç’a çağrıda bulundu

Barış Pehlivan da Ağırel gibi sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Pehlivan, İçişleri ve Adalet Bakanını etiketlediği paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bu doğru mu? Gazetecileri de bir torbacıya mı vurdurtacaksınız yoksa sokakta saldırı mı düzenleyeceksiniz? Güvenliğimizden ve adaletten sorumlu Bakanlar Ali Yerlikaya ile Yılmaz Tunç bu tehditlere daha ne kadar sessiz kalacak?”

Hepkon: Türkiye’nin uyuşturucu baronlarının cirit attığı, cinayetlerin üstünün kapatıldığı bir kabile devleti olmasını istiyorlar

Kırmızı Kedi Yayınevi kurucusu Haluk Hepkon da Türkgün gazetesi’ne X üzerinden tepki gösterdi. Hepkon, şöyle yazdı:

“Yazarlarımız Murat Ağırel, Timur Soykan, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu açıkça tehdit ediliyor. Bu karanlık iklimden cesaret alan uyuşturucu baronları Soykan’ın kitabını toplatmak istiyor, Ağırel’in evinin etrafında tur atıyorlar. Basını tehdit altında olan bir ülkede hiç kimse özgür değildir. Türkiye’nin uyuşturucu baronlarının cirit attığı, cinayetlerin üstünün kapatıldığı bir kabile devleti olmasını istiyorlar. İzin vermeyeceğiz…”

T24’ÜN SİNAN ATEŞ CİNAYETİ DOSYASI

 • ASUMAN ARANCA

 • Sinan Ateş cinayeti dosyasındaki bilirkişi raporuna T24 ulaştı: Ateş’in adresini Ülkü Ocakları Başkanı istemiş!

  Bilirkişi raporu: İşte adım adım Sinan Ateş cinayetine giden zaman çizelgesi

 • Sinan Ateş dosyasında “krizler” bitmiyor: Savcı 2 ay izne ayrıldı, dosya bir kez daha el değiştirdi

  Sinan Ateş cinayetini suikast çetesine rapor eden fotoğraf ortaya çıktı: Tetikçiyi taşıyan kuryeden ‘görev tamam’ pozu!

  Sinan Ateş iddianamesi: Telefon mesajlarıyla cinayet organizasyonuna işaret eden bilirkişi raporu göz ardı edildi!

  İşte iddianamede yer verilmeyen Ayşe Ateş’in ifadesi: Olcay Kılavuz’un da suikastta dahli olduğu kanaatindeyim

  T24, Sinan Ateş cinayetindeki tetikçinin kaçırıldığı “çakarlı” aracın görüntüsüne ulaştı: Geçtikleri güzergâhta PTS kayıtlarına böyle takıldı

 • TOLGA ŞARDAN

  Sinan Ateş cinayetinden gözaltına alınan iki polis, nasıl Özel Harekatçı oldu?

  Sinan Ateş’in öldürülmesiyle bağlantılı Mersin’deki cinayette eski Ülkü Ocakları Başkanı’na 10 yıl hapis cezası verildi

 • CANDAN YILDIZ

  Sinan Ateş’in kardeşi Selma Ateş: Kendisini devlet zanneden paralel çete o kadar rahat cinayet işlemiş ki onlarca delil bırakmış

  Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir: Sinan Ateş cinayeti Ülkücülerin ‘Kerbela’sıdır; ocaklar kuşatma altında

Cinayete ilişkin tüm haberler için .

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir