‘Halkın gündemini konuşuyorum’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün TBMM’de basın mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘erken seçim yok’ sözlerini hatırlatması üzerine şu değerlendirmeyi yaptı:

“Erken seçimle ilgili Sayın Cumhurbaşkanı’nın yaptığı teknik değerlendirme doğrudur. Çünkü erken seçim diye bir şey söz konusu değil. Seçimlerin yenilenmesi ya kendi kararı ile olur, o durumda bir daha aday olamıyor. Ya da Meclis’te 360 milletvekilinin kararı ile olur. O durumda da son bir kez aday olabiliyor. Bu ne zaman olsun derseniz, bizce yarın karar alalım. İki ay sonra hemen seçim olsun. Diyor ki ‘dört yıl seçim yok. Herkes hesabını buna göre yapsın’. Seçim yok diye asgari ücrete zam yok. Seçim yok diye en düşük emekli maaşı 10 bin lira. Hadi 17 bin lira sen al bakalım. Hesabını buna göre yap. Eğer sen asgari ücrete zammı vermezsen, geçim olmazsa, seçim olur diyoruz. Ben demiyorum, meydanlar seçim seçim diye bağırıyor. Senin zam yapmadığın emekli, ürününü değerinde almadığın çay üreticisi, buğday üreticisi isyan ediyorsa, seçim istiyorsa bunda bizim ne günahımız var?”

Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘suni gündem’ sözlerine ilişkin ise ise “Biriniz yoksulluk konuşulmasın istiyorsunuz, öbürünüz de Sinan Ateş. Sinan Ateş suni gündemse, yoksulluk, işsizlik suni gündemse nedir senin gündemin? Biz vatandaşın, halkın gündemini konuşmaya devam edeceğiz” dedi.

Nilüfer Gürsoy için tören Nilüfer Gürsoy için tören

Eski Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın kızı Nilüfer Gürsoy için TBMM’de tören düzenlendi. Törene, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP lideri Özel, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal da katıldı. Gürsoy’un cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir