Eş kurbanı Yüsra 1 yıl önce paylaşmış: Bergen benim hayatımı görse…

Aksaray Mahallesi’nde 22 Haziran’da meydana gelen olayda, Enes Eyüp Koca, çocuğunu bırakmak için bir süre önce boşandığı Yüsra Binnaz Çimtay’ın kaldığı evin önüne geldi. Burada Koca ile eski eşi arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında Enes Eyüp Koca, yanında getirdiği bıçakla Çimtay’ı 10 yerinden bıçakladı. İhbarla adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yüsra Binnaz Çimtay, ilk müdahalenin ardından Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Koca ise polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Enes Eyüp Koca, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. 

Yüsra Binnaz Çimtay ise 9 gündür tedavi gördüğü hastanede, dün yaşamını yitirdi. Çimtay’ın cansız bedeni otopsi için morga götürüldü.

Yüsra Binnaz Çimtay’ın, X hesabından 1 yıl önce ‘Ölüm bize ne uzak, bize ne yakın ölüm’, 2 yıl önce de ‘Bergen benim hayatımı görse, o benim filmime gelir bence’, ‘Artık okunmayan bir hikayede noktayım’ paylaşımları yaptığı ortaya çıktı.

 Çimtay’ın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından Onurlar Camisi’ne getirildi. Cenazeye ailesi, yakınları, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çimtay’ın cenazesi, öğle vakti İl Müftüsü İrfan Üstündağ’ın kıldırdığı namaz sonrası Asri Mezarlık’ta toprağa verildi. Öte yandan Yüsra Binnaz Çimtay’ın sınıf öğretmeni olduğu ve atanmayı beklediği öğrenildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir